HOCHTIEF ·
·
Budynek Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie © HOCHTIEF Polska
Kompleks biurowy Proximo w Warszawie (I etap) ©Hines Polska
Muzeum II Wojny Światowej © HOCHTIEF Polska
Terminal Wrocław Strachowice © HOCHTIEF Polska
Galeria Malta w Poznaniu © HOCHTIEF Polska
Business Garden Warszawa © HOCHTIEF Polska
Cosmopolitan, Warszawa © HOCHTIEF Polska
Modernizacja Terminala 1 Lotnisko Chopina © HOCHTIEF Polska
Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu © HOCHTIEF Polska
Budowa © HOCHTIEF Polska
logoH

Jeśli
planujesz realizację inwestycji biurowej, mieszkaniowej, handlowej, rozrywkowej, edukacyjnej, hotelowej, magazynowej, przemysłowej, celu publicznego, obsługi pasażerskiej, towarowej, ekologicznej

poszukujesz partnera
do realizacji budowy
w dowolnym miejscu
w Polsce

stawiasz na jakość, terminowość, optymalne rozwiązania, bezpieczeństwo

Trafiłeś pod dobry adres -
HOCHTIEF Polska. 

HOCHTIEF Polska rozwija swoją działalność od 20 lat

HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zakończył realizację stanu surowego budynków przy ul. 1 Sierpnia w Warszawie


Symboliczna wiecha na budynkach zawisła 12 kwietnia 2012 roku. Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego I etapu kompleksu biurowego w niespełna 14 miesięcy po rozpoczęciu prac.

W ramach projektu HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie realizuje dwa obiekty zlokalizowane na rogu ulic Żwirki i Wigury i 1 Sierpnia w Warszawie. Umowa obejmuje również wykonanie infrastruktury technicznej, drogowej oraz parku architektury krajobrazu. Oba obiekty stanowią I etap kompleksu Business Garden Warszawa. W każdym budynku przewidziano siedem kondygnacji naziemnych i po dwie podziemne przeznaczone na garaże, pomieszczenia techniczne. Ich całkowita powierzchnia wyniesie ok. 58 000 mkw. W pierwszym obiekcie znajdzie się hotel biznesowy, restauracje oraz centrum konferencyjne i powierzchnie biurowe. Zaś w drugim budynku biura. Oba obiekty zostaną wykonane w konstrukcji żelbetowej z aluminiowo-szklaną fasadą.

HOCHTIEF Polska rozpoczął realizację projektu w lutym 2011 roku. Dotychczas zakończono prace stanu surowego. Obecnie bardzo zaawansowane są roboty elewacyjne, których zakończenie planowane jest za około trzy m-ce. Ponadto trwają prace związane z izolacją dachów oraz prace wykończeniowe powierzchni garażowych i części hotelowej budynku B1. W tej chwili prowadzone są również roboty związane z wszystkimi instalacjami wewnętrznymi  oraz sieciami zewnętrznymi. Niebawem rozpoczną się roboty drogowe oraz architektury krajobrazu.

Budynki są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. W zakresie  budynku biurowego B2 Projekt ubiega się o certyfikat LEED.

Zakończenie robót planowane jest na sierpień 2012 roku.