HOCHTIEF ·
·
Budynek Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie © HOCHTIEF Polska
Kompleks biurowy Proximo w Warszawie (I etap) ©Hines Polska
Muzeum II Wojny Światowej © HOCHTIEF Polska
Terminal Wrocław Strachowice © HOCHTIEF Polska
Galeria Malta w Poznaniu © HOCHTIEF Polska
Business Garden Warszawa © HOCHTIEF Polska
Cosmopolitan, Warszawa © HOCHTIEF Polska
Modernizacja Terminala 1 Lotnisko Chopina © HOCHTIEF Polska
Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu © HOCHTIEF Polska
Budowa © HOCHTIEF Polska
logoH

Jeśli
planujesz realizację inwestycji biurowej, mieszkaniowej, handlowej, rozrywkowej, edukacyjnej, hotelowej, magazynowej, przemysłowej, celu publicznego, obsługi pasażerskiej, towarowej, ekologicznej

poszukujesz partnera
do realizacji budowy
w dowolnym miejscu
w Polsce

stawiasz na jakość, terminowość, optymalne rozwiązania, bezpieczeństwo

Trafiłeś pod dobry adres -
HOCHTIEF Polska. 

HOCHTIEF Polska rozwija swoją działalność od 20 lat

Prace potrwają 21 miesięcy

Konsorcjum firm HOCHTIEF Polska, HOCHTIEF Solutions i Warbud (lider) podpisało umowę na realizację Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wartość kontraktu wynosi 249.926.652 zł brutto (203.192.400 zł netto). Główny zakres robót obejmuje budowę 6 kondygnacji podziemnych oraz 8 kondygnacji nadziemnych o powierzchni całkowitej ok. 58,000 mkw. Oprócz pomieszczeń ekspozycyjno – muzealnych obiekt będzie posiadał sale wykładowe, konferencyjne i kinowe, a także bibliotekę, archiwa i magazyny eksponatów. Ponadto w obiekcie znajdą się pomieszczenia biurowo-administracyjne, podziemny parking, a na najwyższym poziomie kawiarnia i restauracja z widokiem na panoramę Gdańska. Charakterystycznym elementem budynku jest wystająca z ziemi wieża w kształcie pochylonego graniastosłupa o podstawie trójkąta i wysokości ok. 40 m (8 kondygnacji).
Zakres robót określonych w umowie obejmuje prace konstrukcyjne, fasadowe i wykończeniowe z wyłączeniem eksponatów i wyposażenia. Konsorcjum wykona również instalacje elektryczne, teletechniczne i przeciwpożarowe oraz prace architektury krajobrazu. Prace rozpoczną się w III kwartale 2014 roku i potrwają 21 miesięcy.