HOCHTIEF ·
·
Budynek Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie © HOCHTIEF Polska
Kompleks biurowy Proximo w Warszawie (I etap) ©Hines Polska
Muzeum II Wojny Światowej © HOCHTIEF Polska
Terminal Wrocław Strachowice © HOCHTIEF Polska
Galeria Malta w Poznaniu © HOCHTIEF Polska
Business Garden Warszawa © HOCHTIEF Polska
Cosmopolitan, Warszawa © HOCHTIEF Polska
Modernizacja Terminala 1 Lotnisko Chopina © HOCHTIEF Polska
Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu © HOCHTIEF Polska
Budowa © HOCHTIEF Polska
logoH

Jeśli
planujesz realizację inwestycji biurowej, mieszkaniowej, handlowej, rozrywkowej, edukacyjnej, hotelowej, magazynowej, przemysłowej, celu publicznego, obsługi pasażerskiej, towarowej, ekologicznej

poszukujesz partnera
do realizacji budowy
w dowolnym miejscu
w Polsce

stawiasz na jakość, terminowość, optymalne rozwiązania, bezpieczeństwo

Trafiłeś pod dobry adres -
HOCHTIEF Polska. 

HOCHTIEF Polska rozwija swoją działalność od 20 lat

Obiekt, na którym 22 maja 2014 roku zawisła symboliczna wiecha, jest częścią III etapu nowoczesnego osiedla Sakura, powstającego na warszawskim Mokotowie, przy ul. Kłobuckiej. Projekt jest realizowany na zlecenie spółki Ronson Development Partner 3 Sp. z o.o. W ramach realizacji projektu powstaną dwa budynki C i D wraz z towarzyszącą infrastrukturą i drogą dojazdową.

Projekt jest wykonywany w dwóch etapach. Etap I obejmował budowę siedmiokondygnacyjnego budynku D (z jedną kondygnacją podziemną przeznaczoną na garaże) oraz wykonanie podziemia obiektu C. Obiekt D o powierzchni ok. 14 000 mkw. mieści 145 mieszkań o wielkości od ok. 34 do ok. 99 mkw. Realizacja tego etapu rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku. Część nadziemna budynku C powstanie w II etapie realizacji inwestycji. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku i potrwają 15 miesięcy.

- Zakończyliśmy prace stanu surowego budynku D i obecnie realizujemy prace wykończeniowe w tym budynku oraz prace żelbetowe garażu budynku C Zgodnie z harmonogramem w najbliższym czasie rozpoczniemy wykonywanie konstrukcji nadziemia budynku C- powiedział Grzegorz Górniak, Kierownik Kontraktu z warszawskiego Oddziału HOCHTIEF Polska.

Osiedle Sakura wyróżniają m.in. liczne przeszklenia i wykorzystanie elementów z piaskowca na fasadzie oraz japoński ogród o pow. 2 300 mkw. do wyłącznego użytku mieszkańców. Obecnie realizowany obiekt jest trzecim budynkiem osiedla Sakura. W pierwszym etapie powstał jedenastokondygnacyjny budynek z 99 mieszkaniami, zaś w drugim dziesięciokondygnacyjny obiekt ze 136 mieszkaniami.