HOCHTIEF ·
·

Zrealizowany przez HOCHTIEF Polska II etap projektu mieszkaniowego JK51 przy ul. Jana Kazimierza 53/53A w Warszawie otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

W ramach budowy tego etapu powstało 111 mieszkań, spośród których nabywców znalazły dotychczas 73. Odbiory lokali przez klientów rozpoczną się w styczniu 2016 roku. JK51 to druga inwestycja mieszkaniowa, w której HOCHTIEF Polska odpowiadał za organizację całego procesu inwestycyjnego.

Inwestycja JK 51 to kompleks dwóch budynków mieszkaniowych na Woli, na obszarze Odolany. Ich realizacja trwała od III kwartału 2013 roku do IV kwartału 2015 roku. Budynek, który powstał w I etapie, ma od 6 do 9 kondygnacji i mieści 163 mieszkań oraz 4 lokale usługowe usytuowane na parterze od strony ul. Jana Kazimierza. W drugim etapie powstał siedmiokondygnacyjny budynek ze 111 mieszkaniami oraz 3 lokale usługowe. Osiedle oferuje mieszkania od 1- do 4-pokojowych wielkości od 30 do 77 m kw. Mieszkania mają balkony lub loggie. Właściciele części mieszkań na górnych piętrach mogą skorzystać z obszernych tarasów na dachu, natomiast część mieszkań na parterze ma dostęp do własnego ogródka. W budynkach znajdują się również komórki lokatorskie o pow.
od 3 do 9 m kw. Kondygnacje podziemne przeznaczono na miejsca parkingowe. Osiedle zostanie ogrodzone i wyposażone w podwójną kontrolę dostępu. Przewidziano w nim wewnętrzny dziedziniec ze strefą wypoczynku dla mieszkańców i placem zabaw dla dzieci.

Atutem osiedla JK 51 jest jego lokalizacja ok. 4,5 km od ścisłego Centrum Warszawy, 3 km od Dworca Zachodniego i ok. 15 km od lotniska Chopina,
w bliskiej odległości od przystanków autobusowych i linii tramwajowych biegnących wzdłuż ul. Wolskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Blisko inwestycji znajduje się dworzec kolejowy i autobusowy oraz przystanek WKD. Lokalizacja JK 51 zapewnia również łatwy dostęp do sklepów (CH Fort Wola), placówek medycznych, szkół, przedszkoli i terenów zielonych.