HOCHTIEF ·
·

Inwestycja gotowa jesienią 2016 roku

Tradycyjna wiecha zawisła 25 lutego 2016 roku na budowie II etapu nowoczesnego zespołu mieszkaniowego Dom w Dolinie Trzech Stawów przy ul. Sikorskiego w Katowicach. Jego generalnym wykonawcą jest HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie, a inwestorem OKAM Trzy Stawy Sp. z o.o.

Realizacja II etapu osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów rozpoczęła się w czerwcu 2015 r. W ramach prac powstaje budynek z ośmioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną kondygnacją podziemną. Na garaże z 86 miejscami postojowymi przeznaczono kondygnację podziemną i jedną nadziemną. W budynku o powierzchni całkowitej 7 510 m kw. znajdzie się 56 mieszkań od jedno- do czteropokojowych. Będzie on gotowy do końca września 2016 roku.

– Zakończyliśmy wykonywanie tzw. stanu surowego otwartego, czyli prac żelbetowych oraz wznoszenie ścian zewnętrznych realizowanego obiektu. Obecnie trwają prace przy realizacji m.in. ścian wewnątrz obiektu, prace montażowe związane z instalacją sanitarną, wentylacyjną i elektryczną oraz montażowe dotyczące stolarki okiennej. Do realizacji pozostało wykonanie m.in. prac tynkarskich, elewacyjnych, związanych z wykonaniem wylewek cementowych wewnątrz obiektu, wykonanie posadzek cementowych w garażach, montaż stolarki drzwiowej oraz wykonanie wszelkich prac wykończeniowych – powiedział Rafał Majczak, kierownik budowy w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.

– Jesteśmy zadowoleni, iż tę wyjątkową na śląskim rynku inwestycję możemy realizować z wykonawcą, gwarantującym wysoki poziom i profesjonalizm – podkreśla Arie Koren, inwestor i prezes OKAM. – Połączenie wysokiej jakości wykonania z ciekawą architekturą, dobrą lokalizacją oraz atrakcyjna cena sprawiły, że zaufało nam wielu najbardziej wymagających klientów. Dziś ponad 30 proc. mieszkań w II etapie inwestycji Dom w Dolinie Trzech Stawów zostało sprzedanych. Obserwując ciągle wysokie zainteresowanie klientów tą inwestycją, mamy nadzieje, że wspólnie z HOCHTIEF Polska będziemy mogli współpracować przy innych popularnych i znajdujących uznanie klientów inwestycjach, realizowanych w całym kraju.

W latach 2012-2014 HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie zrealizował I etap osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów. W ramach prac powstały dwa budynki, w których znalazło się 99 mieszkań i osiem lokali usługowych.