Dziesiąty projekt firmy na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej

Krakowski Oddział HOCHTIEF Polska otrzymał zlecenie na rozbudowę istniejącej fabryki montowania silników elektrycznych Sopem o nowy budynek magazynowy i biurowo-laboratoryjny w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej. Zgodnie z zapisami kontraktu wartość projektu stanowi informację poufną.

Projekt zostanie wykonany na zlecenie firmy Sopem, która należy do firmy Somfy – lidera w branży produkującej silniki elektryczne do krat, rolet, żaluzji, markiz oraz bram. Realizacja prac budowlanych rozpocznie się w czerwcu b.r. i zakończy w styczniu 2018 roku.

Nowy budynek o powierzchni 6 924 mkw. będzie się składał z dwóch stref funkcjonalnych: jednokondygnacyjnej hali magazynowej przeznaczonej do wysokiego składowania (do 7 metrów) oraz dwukondygnacyjnej części, w której znajdą się pomieszczenia biurowe, szkoleniowe i laboratoria. Nowy obiekt jest czwartym etapem realizacji inwestycji. W trzech poprzednich etapach krakowski Oddział wybudował fabrykę montowania silników elektrycznych i rozbudował ją o budynek logistyczny oraz budynek produkcyjno–magazynowo–socjalny.