HOCHTIEF Polska Oddział w Poznaniu zakończył realizację stanu surowego kompleksu biurowego w centrum Szczecina


Symboliczna wiecha na budynku zawisła 22 lutego 2012 roku. Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego kompleksu biurowego w niespełna 15 miesięcy po rozpoczęciu jego realizacji.

W ramach inwestycji w ścisłym centrum Szczecina, przy pl. Bramy Portowej powstaje nowoczesny kompleks biurowy, który składa się z dwóch budynków Brama Portowa I i Brama Portowa II. Brama Portowa I będzie sześciokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 4 500 m kw. z 22 miejscami przeznaczonymi dla samochodów. Z kolei Brama Portowa II składać się będzie z 7 kondygnacji o łącznej powierzchni 8 000 mkw z 36 miejscami na parkingu podziemnym. Deweloperem inwestycji jest firma SwedeCenter. 

HOCHTIEF Polska Oddział w Poznaniu rozpoczął realizację projektu w grudniu 2010 roku. Dotychczas zakończono prace stanu surowego oraz roboty dekarskie. Obecnie trwają roboty elewacyjne, wykończeniowe oraz instalacyjne.

Projekt jest realizowany z wykorzystaniem  ekologicznych rozwiązań, które pozwolą ubiegać się o certyfikat LEED. Zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa projekt będą wyróżniały innowacyjne systemy oszczędzania wody i energii, optymalny dostęp światła słonecznego, segregacja odpadów, pokrycia dachowe chroniące przed efektem ,,wysp cieplnych” oraz parking rowerowy dla najemców.

Zakończenie robót planowane jest na jesień 2012 roku.