HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zakończył realizację stanu surowego I etapu osiedla mieszkaniowego na Woli. Symboliczna wiecha zawisła na budynku 14 maja 2014 roku.

Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego I etapu osiedla w niecałe 9 miesięcy po rozpoczęciu jego realizacji. W ramach inwestycji przy ul. Jana Kazimierza 51 na Woli, w Warszawie powstanie kompleks dwóch budynków mieszkaniowych na Woli, na obszarze Odolany. Budynek, który budowany jest w I etapie, ma od 6 do 9 kondygnacji i pomieści 163 mieszkań oraz 4 lokale usługowe usytuowane na parterze od strony ul. Jana Kazimierza. Parking zaprojektowano na jednej kondygnacji podziemnej. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8 400 mkw. oferuje mieszkania od 1- do 4-pokojowych wielkości od ok. 32 do 77 mkw. Mieszkania mają balkony lub loggie. Właściciele części mieszkań na górnych piętrach będą mogli skorzystać z obszernych tarasów na dachu, natomiast część mieszkań na parterze będzie miała dostęp do własnego ogródka.

„Zakończyliśmy wszystkie roboty stanu surowego otwartego budynku. Bliskie ukończenia są roboty dachowe i murowe. Rozpoczęliśmy prace na elewacjach budynku. Na chwilę obecną mamy zamontowane także ponad 50% stolarki okiennej. Równolegle rozpoczęliśmy prace montażowe wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych” - powiedział Wojciech Kasprowicz, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Zakończenie budowy I etapu zaplanowano na I kwartał 2015 r. Natomiast rozpoczęcie realizacji II etapu planowane jest na III kwartał 2014 roku, a jego zakończenie na II kwartał 2016 rok. Przedsprzedaż mieszkań II etapu potrwa do września 2014 roku. Obiekt, który zostanie zrealizowany w II etapie, to siedmiokondygnacyjny budynek oferujący 111 mieszkań o powierzchni od 30 do 69 mkw. , 3 lokale usługowe o pow. od 86 do 230 mkw. na parterze oraz komórki lokatorskie o pow. od 3 do 9 mkw. Jego łączna powierzchnia użytkowa wynosi ok. 6 000 mkw. Kondygnację podziemną przeznaczono na miejsca parkingowe. Osiedle będzie ogrodzone i wyposażone w podwójną kontrolę dostępu. W inwestycji przewidziano wewnętrzny dziedziniec ze strefą wypoczynku dla mieszkańców i placem zabaw dla dzieci. Dużym atutem osiedla JK 51 jest jego lokalizacja ok. 4,5 km od ścisłego Centrum Warszawy, 3 km od Dworca Zachodniego i ok. 15 km od lotniska Chopina, w bliskiej odległości od przystanków autobusowych i linii tramwajowych biegnących wzdłuż ul. Wolskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Blisko inwestycji znajduje się dworzec kolejowy i autobusowy oraz przystanek WKD, a w niedalekiej perspektywie nieopodal będzie biegła II linia metra. Lokalizacja JK 51 zapewnia również łatwy dostęp do sklepów (CH Fort Wola), placówek medycznych, szkół, prze