Obiekt, na którym 22 maja 2014 roku zawisła symboliczna wiecha, jest częścią III etapu nowoczesnego osiedla Sakura, powstającego na warszawskim Mokotowie, przy ul. Kłobuckiej. Projekt jest realizowany na zlecenie spółki Ronson Development Partner 3 Sp. z o.o. W ramach realizacji projektu powstaną dwa budynki C i D wraz z towarzyszącą infrastrukturą i drogą dojazdową.

Projekt jest wykonywany w dwóch etapach. Etap I obejmował budowę siedmiokondygnacyjnego budynku D (z jedną kondygnacją podziemną przeznaczoną na garaże) oraz wykonanie podziemia obiektu C. Obiekt D o powierzchni ok. 14 000 mkw. mieści 145 mieszkań o wielkości od ok. 34 do ok. 99 mkw. Realizacja tego etapu rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku. Część nadziemna budynku C powstanie w II etapie realizacji inwestycji. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku i potrwają 15 miesięcy.

- Zakończyliśmy prace stanu surowego budynku D i obecnie realizujemy prace wykończeniowe w tym budynku oraz prace żelbetowe garażu budynku C Zgodnie z harmonogramem w najbliższym czasie rozpoczniemy wykonywanie konstrukcji nadziemia budynku C- powiedział Grzegorz Górniak, Kierownik Kontraktu z warszawskiego Oddziału HOCHTIEF Polska.

Osiedle Sakura wyróżniają m.in. liczne przeszklenia i wykorzystanie elementów z piaskowca na fasadzie oraz japoński ogród o pow. 2 300 mkw. do wyłącznego użytku mieszkańców. Obecnie realizowany obiekt jest trzecim budynkiem osiedla Sakura. W pierwszym etapie powstał jedenastokondygnacyjny budynek z 99 mieszkaniami, zaś w drugim dziesięciokondygnacyjny obiekt ze 136 mieszkaniami.