Inwestycja gotowa trzecim kwartale 2017 roku

Tradycyjna wiecha zawisła 4 lipca 2017 roku na budowie centrum handlowo-usługowego VIVO! Krosno. Inwestorem projektu jest IMMOFINANZ oraz Acteeum Group działające poprzez spółkę celową, a generalnym wykonawcą HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.

Centrum handlowo-usługowego VIVO! Krosno składać się będzie z galerii handlowej, kina i marketu spożywczego. Powierzchnia obiektu wyniesie ponad 27 828 m kw. Zlecenie obejmuje również realizację parkingu dla ok. 700 pojazdów, wewnętrznego układu drogowego oraz niezbędnej infrastruktury technicznej. Prace zakończą się trzecim kwartale 2017 roku.

Centrum handlowo-usługowego VIVO! Krosno wyróżniać się będzie wysokimi walorami architektonicznymi w zakresie formy i materiałów wykończeniowych. Architektura obiektu nawiąże do lokalnych tradycji produkcji szkła, np. w elewacji frontowej znajdą się szklane panele z barwionego szkła.

– Prace na obiekcie przebiegają planowo. Zakończono już główne roboty murowe i wykonano konstrukcję żelbetową. Obecnie trwają prace izolacyjne na dachach, instalacyjne wszystkich branż, a także tynkarskie. Do wykonania zostały jeszcze roboty elewacyjne i wszystkie prace wykończeniowe. Zakończenie budowy planowane jest na koniec III kwartału 2017 roku – podsumował Jacek Michałek, kierownik kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.