HOCHTIEF Polska wykonawcą nowoczesnego zakładu produkcyjnego

Dnia 06.05 w Bełchatowie odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty na budowie nowego zakładu produkcyjnego firmy DS Smith w Bełchatowie. HOCHTIEF Polska jest generalnym wykonawcą tej inwestycji.

Na zlecenie DS Smith Polska, wiodącego producenta proekologicznych opakowań z tektury falistej, HOCHTIEF Polska zrealizuje w Bełchatowie halę produkcyjno-magazynową wraz z przyległymi do niej dwoma budynkami technicznymi, kotłownią i budynkiem biurowo-socjalnym oraz cztery inne wolnostojące obiekty budowlane o różnych funkcjach. Łączna powierzchnia użytkowa nowych budynków wynosić będzie blisko 37 tys. m kw. W ramach umowy wykonana zostanie również infrastruktura zewnętrzna, w tym parkingi oraz drogi wewnętrzne i chodniki. Zakończenie prac zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 r.

W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 200 pracowników. Będą w nim produkowane opakowania z tektury falistej m.in. ekspozycyjne, transportowe, dedykowane sprzedaży e-commerce oraz przemysłowe.

Zakład produkcyjny w Bełchatowie to kolejny projekt realizowany przez HOCHTIEF Polska dla DS Smith. Wcześniej firmy współpracowały w ramach budowy zakładu DS Smith w Kutnie oraz rozbudowy zakładu w Oławie.

DSSmith Belchatow rozpoczecie inwestycji 06.05.2021 small

WIZ DS Smith Belchatow 01 crDSSmith  

 WIZ DS Smith Belchatow 02 crDSSmith

(c)DS Smith