W czwartek 30.09 odbyła się uroczystość wiechy w inwestycji Wilga VI na warszawskim Gocławiu. HOCHTIEF Polska buduje tutaj obiekt mieszkaniowy na zlecenie spółki ED invest S.A., która realizuje ten projekt wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Gocław Lotnisko.

Siedmiokondygnacyjny budynek Wilga VI powstaje przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego w dynamicznie rozwijającej się części Gocławia, w bliskim sąsiedztwie CH Promenada. Docelowo znajdą się tutaj 104 mieszkania, dwa lokale usługowe na parterze oraz jednopoziomowy garaż podziemny. Prace rozpoczęły się w lutym br. i zakończą się w trzecim kwartale 2022 r.

„Zawieszenie wiechy to symboliczny moment wskazujący na zaawansowany etap realizacji inwestycji. Po 7 miesiącach prac budynek osiągnął pełną wysokość. Kończymy murowanie ścian osłonowych i międzylokalowych. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i rozpoczynamy montaż okien i elewacji. Dziękuję Inwestorowi i naszym Partnerom za dobrą współpracę i zaangażowanie. – mówi Wojciech Kasprowicz, Kierownik Kontraktu z HOCHTIEF Polska.

Wilga VI to trzeci projekt realizowany przez HOCHTIEF Polska dla ED invest S.A. Wcześniej firmy współpracowały przy inwestycji Osiedle Orlik, a aktualnie kończą się prace na budowie pierwszego etapu osiedla Pasaż Aniński.

HOCHTIEF ZawieszenieWiechy WilgaVI 30092021 0001 L Wiecha Wilga VI HTPL S 78  Wiecha Wilga VI HTPL S 78 Wiecha Wilga VI HTPL S 78Wiecha Wilga VI HTPL S 78