Mariusz Żarek obejmuje stanowisko Członka Zarządu ds. Finansowych (CFO)

Z dniem 1. października 2022 Rada Nadzorcza HOCHTIEF Polska powołała Mariusza Żarka na stanowisko Członka Zarządu ds. Finansowych (CFO). Zastąpił on w tej funkcji Klausa Boede, który zakończył współpracę ze spółką w roku 2022, aby podjąć nowe zadania w strukturach Grupy HOCHTIEF.

Mariusz Żarek ma blisko 30-letnie doświadczenie w branży budowlanej i branżach pokrewnych, z czego ponad 25 lat przepracował w HOCHTIEF Polska. Do spółki dołączył w roku 1996 jako szef działu controllingu, a następnie obejmował kolejno stanowiska Dyrektora Handlowego w Poznaniu i w Warszawie. Od roku 2020 był Dyrektorem ds. Ekonomicznych HOCHTIEF Polska, odpowiadając za obszar związany z zarządzaniem kosztami oraz controllingiem projektów budowlanych realizowanych przez spółkę.

Mariusz Żarek jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na dwóch kierunkach: cybernetyka ekonomiczna i informatyka oraz ekonomika budownictwa i inwestycji.

Po zmianie Zarząd HOCHTIEF Polska tworzą: Tadeusz Blecha – Prezes Zarządu, Mariusz Żarek – Członek Zarządu ds. Finansowych (CFO).

 Mariusz Zarek Członek Zarządu ds. Finansowych HOCHTIEF Polska 10.2022 800x1260