•  HOCHTIEF wybudował 140 mieszkań w ramach 2. etapu os. Miasteczko Jutrzenki dla firmy Aurec Home.

HOCHTIEF Polska, jeden z wiodących generalnych wykonawców w kraju zakończył budowę kolejnego etapu osiedla Miasteczko Jutrzenki na warszawskich Włochach. Deweloper Aurec Home obecnie jest w trakcie odbiorów lokatorskich.  

Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2021 r. W ramach realizowanego projektu powstał budynek na 140 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni całkowitej 12.761 m kw. Obiekt posiada 7 kondygnacji naziemnych z kaskadowym obniżeniem do 6 kondygnacji w obrębie klatki „B”, a także jedną kondygnację podziemną na 111 miejsc parkingowych. HOCHTIEF wykonał także małą infrastrukturę osiedlową w postaci placu zabaw i miejsca relaksu z leżakami wypoczynkowymi. Generalny wykonawca posiada wszelkie zgody na użytkowanie obiektu i infrastruktury towarzyszącej.

"Aurec Home nie zapomina również o tak ważnej części jaką jest wypoczynek i spędzanie wolnego czasu. W ślad za tym pamiętamy o społecznej i rekreacyjnej funkcji roślinnych nasadzeń, elementach małej architektury, takich jak ławki fotowoltaiczne czy leżanki drewniane umieszczone przy oczkach wodnych i fontannach" - mówi Mariola Żak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Aurec Home.

"Drugi etap Miasteczka Jutrzenki to już kolejna część osiedla, którą zrealizowaliśmy na rzecz firmy Aurec Home. Dziękujemy za zaufanie, jakim ponownie obdarzył nas inwestor będący liderem rynku nieruchomości. Priorytetem naszej działalności jest zaspokojenie wysokich wymagań naszych klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu oraz koncernowemu know-how zapewniamy wysoką jakość realizowanych prac, terminowość, a także poparte sukcesami utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie  – mówi Tadeusz Blecha, Prezes Zarządu HOCHTIEF Polska SA.

W ramach pierwszego etapu osiedla HOCHTIEF wybudował 5-7-kondygnacyjny obiekt ze 163 mieszkaniami o metrażach od 38 do 91 m kw. wraz z małą architekturą. I etap został oddany do użytku w kwietniu 2022 r.  

Osiedle Miasteczko Jutrzenki to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa firmy Aurec Home, w której deweloper przewidział wiele udogodnień dla użytkowników. Mieszkańcy mają do dyspozycji komfortowe lobby, w którym u pracownika ochrony mogą uzyskać informacje lub kurier może zostawić przesyłkę. Jeden z lokali usługowych został zaadoptowany na siłownię dostępną dla mieszkańców, a na świeżym powietrzu w formie siłowni plenerowej zostały umieszczone dodatkowe sprzęty do ćwiczeń. Na osiedlu ponadto powstały ławka solarna, platformy wypoczynkowe oraz fontanny i wodny plac zabaw. Charakterystycznym elementem jest posadowiona na patio szklarnia. Wykupiona przez lokatora powierzchnia stanowi część prywatną, na której może uprawiać kwiaty, zioła czy warzywa.

Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie Aurec Home przygotował dostępne miejsce parkingowe z ładowarką dla samochodów elektrycznych. Każdy mieszkaniec będzie również mógł posiadać własne stanowisko z ładowaniem elektrycznym.

Miasteczko Jutrzenka powstaje w rejonie ul. Łopuszańskiej i stacji WKD Warszawa Raków. W bliskim sąsiedztwie znajdują się centra handlowe, a dzięki dobrej komunikacji można szybko dostać się do centrum miasta.

II etap osJutrzenkiFotHochtief      I etap osJutrzenkifotHochtief     I etap osJutrzenki bFotHochtief

Fot. ©HOCHTIEFPolska

Miasteczko Jutrzenki I 1

 Materiał ©AurecHome