Towarowa Towers – inwestycja, której generalnym wykonawcą jest HOCHTIEF Polska już wkrótce osiągnie docelową wysokość. Biorąc pod uwagę otrzymane nagrody to jedna z najbardziej utytułowanych stołecznych inwestycji.

Towarowa Towers to kompleks dwóch 29-kondygnacyjnych wież. Wieża A w tym momencie liczy 27 kondygnacji i zaplanowaną wysokość osiągnie już w marcu, wieża B zaś to obecnie 21 pięter z planowanym terminem realizacji na przełomie kwietnia i maja. Docelowo, w ramach projektu Towarowa Towers HOCHTIEF wybuduje prawie 600 mieszkań od 21 do 147 m2. Spośród dostępnych lokali komfortowy apartament wybiorą dla siebie zarówno single, pary i rodziny, jak i wymagający inwestorzy.

Zrównoważony rozwój

Tym, czym na tle innych stołecznych inwestycji wyróżnia się Towarowa Towers jest łączenie w jednym miejscu wielu funkcji. Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się bogatą ofertą usługową, kulturalną i rozrywkową w najbliższej okolicy oraz m.in. możliwością korzystania ze wspólnej przestrzeni ze strefą wypoczynku, trenowania w klubach fitness czy podziwiania panoramy miasta z balkonów lub loggii.

Doskonała lokalizacja to kolejna zaleta inwestycji powstającej przy ulicy Prostej w Warszawie. W odległości kilku minut pieszo znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, stacja Veturilo oraz II linia metra. W pobliżu kilku minut spacerem znajdują się liczne restauracje, bary, miejsca rozrywki czy kino. Towarowa Towers jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców stolicy, którzy szukając przestrzeni do życia, chcą znaleźć nie tylko mieszkanie, ale również miejsce na spełnianie swoich pasji, relaks i spotkania z przyjaciółmi. Towarowa Towers spełnia wszystkie te warunki. 

Inwestycja laureatem konkursu European Property Awards

Towarowa Towers została polskim zwycięzcą konkursu European Property Awards w dwóch kategoriach: Residential High Rise Development oraz Residential High Rise Architecture, a także dodatkowo otrzymała specjalne wyróżnienie Five Stars, które przyznawane jest dla najlepiej punktującego projektu w danej kategorii. Podczas gali konkursowej w Londynie Towarowa Towers uzyskała również wyjątkową nominację do grona najlepszych projektów w Europie.

Obserwuj nas na LinkedIn

 

TT zdjecie1  TT zdjecie3

Fot. (c)AsbudGroup

 

HOCHTIEF Polska, jeden z wiodących generalnych wykonawców w kraju należy do Grupy HOCHTIEF, globalnego koncernu infrastrukturalnego, prowadzącego działalność w zakresie budownictwa, usług i koncesji/partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Australii, Ameryce Północnej i Europie.  Zatrudniając około 34 000 pracowników i osiągając w 2021 roku obrót w wysokości około 21 mld euro, HOCHTIEF jest obecny na całym świecie, koncentrując się na rynkach rozwiniętych.  Poprzez CIMIC koncern jest liderem rynku w Australii. W USA HOCHTIEF, za pośrednictwem firmy Turner, zajmuje pozycję nr 1 na rynku budownictwa ogólnego. Flatiron należy do najważniejszych graczy w dziedzinie robót budowlanych, głównie w zakresie infrastruktury transportowej. HOCHTIEF posiada 20% udziałów w Abertis, wiodącym międzynarodowym operatorze dróg płatnych. Dzięki swojemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój HOCHTIEF od 2006 roku jest notowany w Dow Jones Sustainability Indexes.

HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych. Firma wraz z HOCHTIEF PPP Solutions oferuje udział w realizacji projektów w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze infrastruktury socjalnej na rynku polskim. Polska spółka posiada biura
w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Więcej informacji na stronie www.hochtief.pl 

HOCHTIEF Polska jest jednym z sygnatariuszy „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie” – inicjatywy największych generalnych wykonawców, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich budowach. Zakłada ona zrealizowanie szeregu projektów wprowadzających rozwiązania systemowe z dziedziny BHP, m.in.: wspólne wzory dokumentów, model potwierdzania kwalifikacji zawodowych pracowników budowlanych czy szkolenia okresowe. Porozumienie ma propagować kulturę bezpieczeństwa, uświadamiać zagrożenia płynące z pracy na budowie i w konsekwencji eliminować ryzyko.