243 mieszkania w warszawskiej inwestycji gotowe w 2024 r.

HOCHTIEF Polska podpisał kontrakt na generalne wykonawstwo siódmego etapu inwestycji mieszkaniowej Miasto Moje przy ul. Marywilskiej w Warszawie. Zleceniodawcą jest Ronson Development Partner 2 Sp.z o.o. – Miasto Moje, spółka należąca do Ronson Development. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w marcu br. i potrwają do końca 2024 r.

W ramach umowy powstaną trzy 6-kondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni 17.975 m kw. Znajdą się w nich 243 mieszkania z balkonami lub ogródkami. W ramach kondygnacji podziemnej o powierzchni 7.211 m kw.  zaplanowano miejsca postojowe,  komórki lokatorskie oraz schowki na rowery. Kontrakt obejmuje także wykonanie infrastruktury i zagospodarowanie terenu.

- Podpisana umowa na siódmy etap stołecznej realizacji jest kontynuacją współpracy z Ronson Development. We wcześniejszych etapach, I-III oraz VI, wybudowaliśmy łącznie ponad 760 mieszkań. Zaufanie, jakim obdarzył nas deweloper cieszy, bo świadczy o wysokiej ocenie naszych kompetencji – mówi Tadeusz Blecha, Prezes Zarządu HOCHTIEF Polska SA.

Miasto Moje to flagowy projekt w portfolio Ronsona, zaprojektowany na ponad 1500 mieszkań łącznie. Cechą charakterystyczną inwestycji jest Pasaż Wisła, który został podzielony na strefy aktywności: place zabaw dla dzieci, siłownię plenerową oraz strefę relaksu. A to wszystko w otoczeniu zieleni, tak ważnej dla dewelopera w budowanych przestrzeniach.

- Osiedle Miasto Moje jest największym dotychczas projektem w portfolio Ronson Development i prawdopodobnie najbardziej przez swoich mieszkańców lubianym. Miasto Moje jest najlepszym dowodem dostarczanej przez spółkę Ronson jakości i dużej skali udogodnień dla mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że w pełni rozwinięta infrastruktura osiedla spodoba się naszym przyszłym klientom i podtrzyma sukces sprzedaży poprzednich etapów – mówi Piotr Zawadowski, Marketing Product Manager w Ronson Development.

Miasto Moje jest inwestycją samowystarczalną -  w obrębie osiedla powstaje pełna baza handlowo-usługowa, a bliskość SKM gwarantuje szybki dojazd do centrum miasta. Na terenie osiedla, z myślą o najmłodszych mieszkańcach, otwarte zostały przedszkole i żłobek, powstało boisko, a przestrzeń wewnątrz pasażu została wyłączona z ruchu kołowego.

Ronson MiastoMoje a  Ronson MiastoMoje b  

 

HOCHTIEF Polska, jeden z wiodących generalnych wykonawców w kraju, należący do Grupy HOCHTIEF, globalnego koncernu infrastrukturalnego, prowadzącego działalność w zakresie budownictwa, usług i koncesji/partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Australii, Ameryce Północnej i Europie.  Zatrudniając około 37 000 pracowników i osiągając w 2022 roku obrót w wysokości około 26 mld euro, HOCHTIEF jest obecny na całym świecie, koncentrując się na rynkach rozwiniętych.  Poprzez CIMIC koncern jest liderem rynku w Australii. W USA HOCHTIEF, za pośrednictwem firmy Turner, zajmuje pozycję nr 1 na rynku budownictwa ogólnego. Flatiron należy do najważniejszych graczy w dziedzinie robót budowlanych, głównie w zakresie infrastruktury transportowej. HOCHTIEF posiada 20% udziałów w Abertis, wiodącym międzynarodowym operatorze dróg płatnych. Dzięki swojemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój HOCHTIEF od 2006 roku jest notowany w Dow Jones Sustainability Indexes.

HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych. Firma wraz z HOCHTIEF PPP Solutions oferuje udział w realizacji projektów w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze infrastruktury socjalnej na rynku polskim. Polska spółka posiada biura
w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Więcej informacji na stronie www.hochtief.pl