Rozpoczynamy Tydzień Bezpieczeństwa w ramach Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. To dzieisąta jubileuszowa edycja tego jedynego w swoim rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. Aktywnym członkiem Porozumienia jest oczywiście HOCHTIEF Polska.

Tegorocznemu Tygodniowi Bezpieczeństwa, który odbędzie się w dniach 15-21 maja towarzyszy hasło: „Stop ma moc. Uważam nie narażam”. W ramach tegorocznej edycji przewidziano kilkaset godzin wykładów i prelekcji, ćwiczenia praktyczne, spotkania z ekspertami i webinary. Udział w dziesiątym już święcie promocji odpowiedzialności w miejscu pracy weźmie nawet 30 tys. osób: pracowników, podwykonawców, dostawców, inwestorów. Patronat nad tegorocznym Tygodniem Bezpieczeństwa objęły GDDKiA, PIP, STPBT, UTK, PSE i CIOP

Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie to organizacja zrzeszająca największe firmy budowlane w Polsce. Celem inicjatywy jest ograniczenie liczby wypadków na budowach poprzez propagowanie kultury bezpieczeństwa, uświadamianie niebezpieczeństw związanych z pracą na budowie oraz zapobieganie ryzykom i wypadkom.

TB_banner_FB_1200_900px_v4.jpg

HOCHTIEF Polska, jeden z wiodących generalnych wykonawców w kraju, należący do Grupy HOCHTIEF, globalnego koncernu infrastrukturalnego, prowadzącego działalność w zakresie budownictwa, usług i koncesji/partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Australii, Ameryce Północnej i Europie.  Zatrudniając około 37 000 pracowników i osiągając w 2022 roku obrót w wysokości około 26 mld euro, HOCHTIEF jest obecny na całym świecie, koncentrując się na rynkach rozwiniętych.  Poprzez CIMIC koncern jest liderem rynku w Australii. W USA HOCHTIEF, za pośrednictwem firmy Turner, zajmuje pozycję nr 1 na rynku budownictwa ogólnego. Flatiron należy do najważniejszych graczy w dziedzinie robót budowlanych, głównie w zakresie infrastruktury transportowej. HOCHTIEF posiada 20% udziałów w Abertis, wiodącym międzynarodowym operatorze dróg płatnych. Dzięki swojemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój HOCHTIEF od 2006 roku jest notowany w Dow Jones Sustainability Indexes.

HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych. Firma wraz z HOCHTIEF PPP Solutions oferuje udział w realizacji projektów w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze infrastruktury socjalnej na rynku polskim. Polska spółka posiada biura
w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Więcej informacji na stronie www.hochtief.pl