HOCHTIEF Polska zgodnie z harmonogramem zakończył budowę bialskiego centrum handlowego. Dziś nastąpiło jego oficjalne otwarcie

 

13 września 2023 nastąpiło otwarcie nowo wybudowanego kompleksu handlowo-usługowego Karuzela w Białej Podlaskiej.  Na otwarciu pojawili się przedstawiciele HOCHTIEF Polska, Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz Inwestora.

Karuzela Bialska licząca ponad 19 tys. m2 oraz ponad 145 tys. m3 kubatury jest największym obiektem handlowo-usługowym w mieście. Park handlowy jest budynkiem jednokondygnacyjnym o układzie alei handlowych. Przed budynkiem powstał parking naziemny liczący 857 miejsc postojowych w tym 18 miejsc dla rodzin z dziećmi oraz 17 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zapewniono blisko 60 miejsc postojowych dla rowerzystów wraz z trzema miejscami postojowymi dla food-trucków. Budynek położony jest na terenie byłej Bialskiej Fabryki Mebli, w pobliżu ulic Sportowej i Łomaskiej. W związku z bliskim położeniem od dworca kolejowego, jak również bezpośrednim sąsiedztwem trzech linii autobusowych, Karuzela będzie miejscem o strategicznym znaczeniu handlowym.

W HOCHTIEF Polska popieramy rozwój regionów, a powstawanie nowych miejsc aktywności społecznej, takich jak galerie handlowe, jest kluczowym elementem w rozwoju infrastruktury lokalnej. Karuzela Bialska jest centrum, nie tylko handlowym, ale również miejscem spotkań mieszkańców. Dzięki wzorowej współpracy pomiędzy miastem, Inwestorem i Wykonawcą, mieszkańcy Białej Podlaskiej zyskali długo wyczekiwany obiekt podkreślił Dariusz Skup, Dyrektor ds. ofertowania w HOCHTIEF Polska SA.

Zlecenie obejmowało także przebudowę skrzyżowania dwóch ulic sąsiadujących z parkiem handlowym, dzięki czemu mieszkańcy zyskali nowoczesny układ drogowy, który poprawi płynność ruchu w okolicy.

Dzięki dużemu doświadczeniu na rynku HOCHTIEF Polska oraz terminowości i profesjonalności świadczonych usług firmy przy realizacji projektu Karuzela w Białej Podlaskiej, możemy oddać do użytku klientów i najemców najnowszy obiekt z naszego portfolio zgodnie z zakładanym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, że jako największy i najnowocześniejszy tego typu kompleks handlowy w regionie, stanie się on główną destynacją zakupową zapewniając szeroką ofertę popularnych marek – powiedział Grzegorz Pękalski, Członek Zarządu Karuzela Holding.

Poza realizacją obiektu wykonawca odrestaurował również znajdujący się na terenie budowy zabytkowy komin z 1903 roku, który jest pamiątką po dawnej Fabryce Mebli.

 20230913 Otwarcie Karuzeli 6

HOCHTIEF Polska, jeden z wiodących generalnych wykonawców w kraju, należący do Grupy HOCHTIEF, globalnego koncernu infrastrukturalnego, prowadzącego działalność w zakresie budownictwa, usług i koncesji/partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Australii, Ameryce Północnej i Europie.  Zatrudniając około 37 000 pracowników i osiągając w 2022 roku obrót w wysokości około 26 mld euro, HOCHTIEF jest obecny na całym świecie, koncentrując się na rynkach rozwiniętych.  Poprzez CIMIC koncern jest liderem rynku w Australii. W USA HOCHTIEF, za pośrednictwem firmy Turner, zajmuje pozycję nr 1 na rynku budownictwa ogólnego. Flatiron należy do najważniejszych graczy w dziedzinie robót budowlanych, głównie w zakresie infrastruktury transportowej. HOCHTIEF posiada 20% udziałów w Abertis, wiodącym międzynarodowym operatorze dróg płatnych. Dzięki swojemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój HOCHTIEF od 2006 roku jest notowany w Dow Jones Sustainability Indexes.

HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych. Firma wraz z HOCHTIEF PPP Solutions oferuje udział w realizacji projektów w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze infrastruktury socjalnej na rynku polskim. Polska spółka posiada biura
w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach. Więcej informacji na stronie www.hochtief.pl