Pierwszy kamień milowy osiągnięty po sześciu miesiącach prac

Budowa drugiego etapu Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury osiągnęła poziom „zero”. Prace budowlane ruszyły w grudniu ubiegłego roku i zaledwie po sześciu miesiącach projekt wyszedł z ziemi. To pierwszy kamień milowy w realizacji tej inwestycji. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na początek 2017 roku.

- Ostatnim elementem kondygnacji podziemnej był fragment stropu nad garażem w budynku 3. Zgodnie z harmonogramem budowy całkowicie zamknęliśmy poziom 0, to jednak należy wspomnieć, iż ze względu na kaskadowy charakter prowadzenia prac, na pozostałych czterech budynkach montowane są już elementy kondygnacji +1, a w najbardziej zaawansowanym miejscu – nawet +2. Montaż konstrukcji nadziemnej, wykonywanej z elementów prefabrykowanych będzie prowadzony przez kilka najbliższych miesięcy. – wyjaśnia Wojciech Kłopocki, Project Manager z firmy Vastint Poland, która jest deweloperem projektu.

W ramach drugiego etapu Business Garden powstanie pięć budynków biurowych wraz z usługami towarzyszącymi o całkowitej powierzchni najmu około 56.000 mkw.  Budynki są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, zgodnie z wytycznymi certyfikacji wg standardów LEED Platinum. Wyróżniającą cechą inwestycji są otaczające ją powierzchnie zielone. Sześćdziesiąt procent działki zajmą elementy architektury krajobrazu, w tym m.in. zielone dachy, zieleńce z charakterystycznymi wysokimi trawami, drzewa oraz zbiorniki wodne.

- Zakończenie stanu 0 drugiego etapu Business Garden wiązało się z wykonaniem około 11 tys. mkw. ścian szczelnych o głębokości 14 m oraz 180 tys. m sześć. wykopu. Konstrukcja podziemia wymagała dostarczenia i wbudowania 37 tys. m sześć. betonu, oraz 6 tys. ton stali zbrojeniowej. Prace realizowane były przy użyciu 10 żurawi wieżowych. Rozpoczęliśmy już pierwsze prace wykończeniowe w podziemiach budynków, a w najbliższych dniach planowane są pierwsze prace instalacyjne - podsumował Marek Piotrowski, Kierownik Kontraktu w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.

Inwestorem i deweloperem kompleksu jest spółka Vastint Poland, należąca do Inter IKEA Property Division. Generalnym wykonawcą jest firma HOCHTIEF Polska.