HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zakończył realizację stanu surowego obiektów powstających w etapie II B budowy osiedla

6 sierpnia 2015 roku symboliczna wiecha zawisła na budowie etapu II B zespołu mieszkaniowego Sokratesa Park & Art przy ul. Sokratesa 13 w Warszawie, w dzielnicy Bielany. Inwestorem obiektu jest firma Sokratesa Development.
Realizacja II etapu projektu została podzielona na dwie części. Budowa etapu II A osiedla zakończyła się w czerwcu 2015 roku. Obecnie trwają odbiory, które mają na celu uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Roboty przy realizacji etapu II B rozpoczęły się we wrześniu 2014 roku. Ich zakończenie zaplanowano na luty 2016 roku. W ramach realizacji tego etapu powstał dziewięciokondygnacyjny budynek, który stanowi naturalną kontynuację budynku zrealizowanego w etapie II A. Dwie kondygnacje podziemne w budynku przeznaczono na garaże. W części parterowej zostaną zlokalizowane lokale usługowe i biurowe. Budynek o powierzchni całkowitej ok. 19 500 mkw. pomieści 173 mieszkania (jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe) o wielkości od 32 do 84 mkw., 12 lokali usługowych o powierzchni od 30 do 102 mkw., 4 lokale biurowe oraz 148 miejsc w garażu podziemnym. W budynku przewidziano również komórki lokatorskie i boksy garażowe na jednoślady. Funkcjonalna struktura i standard mieszkań odpowiadają na aktualne zapotrzebowanie rynku.

Po zakończeniu budowy etapu II B kompleks mieszkalno-usługowy Sokratesa Park & Art utworzy spójny zespół czterech budynków: dwóch z 297 mieszkaniami zrealizowanymi w lipcu 2012 roku oraz kolejnych dwóch z 300 nowopowstałymi mieszkaniami oraz lokalami usługowymi i biurami.

- Zakończyliśmy prace stanu surowego budynków w etapie II B osiedla, obecnie realizujemy roboty dachowe i elewacyjne. Rozpoczęliśmy także prace instalacyjne i wykończeniowe w lokalach – powiedział Wojciech Kasprowicz, Kierownik Kontraktu z warszawskiego Oddziału HOCHTIEF Polska.

Autorem projektu obu etapów inwestycji jest pracownia MKC Architekci.
Atutem osiedla Sokratesa Park & Art jest lokalizacja w bliskim sąsiedztwie stacji metra Młociny oraz terenów leśnych i rekreacyjnych, jak również dostępność usług. Osiedle objęte będzie całodobową ochroną i monitoringiem.