Portal logistyki

Kontakt

  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Tel. +48 726 701 007

Każdego roku HOCHTIEF wydaje ponad 80% całkowitej swojej kwoty przychodów na zakupy produktów i usług.

Korzystne warunki zakupowe są jednym z istotnych elementów sukcesu. Dlatego HOCHTIEF koncentruje się coraz bardziej na optymalizacji procesów zakupowych i budowaniu skutecznych strategii zakupowych dla osiągania obopólnych korzyści wraz z naszymi dostawcami i podwykonawcami.

Dział Logistyki HOCHTIEF Polska S.A. jest odpowiedzialny za zakupy materiałów i usług na rzecz realizowanych projektów budowlanych oraz na potrzeby jednostek organizacyjnych HOCHTIEF Polska S.A. Korzystamy z rozbudowanej sieci dostawców i podwykonawców. Naszym klientom możemy zaoferować korzyści wynikające ze współpracy z rozbudowanym rynkiem zaopatrzeniowym i usługodawczym, zarówno krajowym, jak i zagranicznym, a także wynikające z efektu skali osiągniętemu dzięki działalności jako firma globalna.

 

Strategia

Nasza strategia zakupowa jest jednym z decydujących wskaźników dla zapewniania sukcesu. Strategia całej Grupy HOCHTIEF wywodzi się bezpośrednio z naszej misji: Dążymy do zwiększenia wartości dla dobra naszych Klientów oraz wzmocnienia pozycji HOCHTIEF na rynku poprzez stosowanie najnowocześniejszych metod.

 

Zasady

Zasady zachowań etycznych są podstawą dla działalności biznesowej Grupy HOCHTIEF.

Jako firma działająca globalnie HOCHTIEF przestrzega i szanuje regionalne prawo, regulacje i lokalne praktyki biznesowe. Jednocześnie Grupa stosuje się ściśle do własnych wysokich standardów zarządzania oraz zasad etycznych.

Nasze zasady dotyczące zakupów zostały wyrażone w „Zasadach współpracy HOCHTIEF Polska S.A. z dostawcami i podwykonawcami”. Opisują one kluczowe wartości, odpowiedzialność i zasady postępowania wszystkich pracowników HOCHTIEF zaangażowanych w proces dokonywania zamówień. Są one uzupełnione przez „Kodeks Postępowania HOCHTIEF”, który definiuje ogólne zasady etycznego zachowania w ramach firmy.

HOCHTIEF również wymaga, aby jego dostawcy i podwykonawcy postępowali zgodnie z wysokimi standardami etycznymi. HOCHTIEF współpracuje wyłącznie z partnerami, którzy stosują się do takich standardów. Te pryncypia są zdefiniowane w „Kodeksie Postępowania dla Partnerów Biznesowych”.

 

Współpraca w duchu partnerstwa

Współpraca w duchu partnerstwa bazuje na trzech kluczowych podstawach:

Uczciwość

HOCHTIEF promuje relacje z dostawcami i podwykonawcami oparte na wzajemnym zaufaniu i uczciwości. Wszystkie nasze działania oparte są na standardowych procedurach postępowania, dotyczących zarówno procesów, jak i zarządzania relacjami.

Współzawodnictwo

HOCHTIEF jest zobowiązany do uczciwej i otwartej konkurencji na światowych rynkach. Poszukujemy rzetelnych i wiarygodnych partnerów biznesowych, którzy mają takie samo zobowiązanie.

Zaufanie

Jednym z kluczowych warunków udanej współpracy jest zaufanie. Wszelkie informacje na temat naszych dostawców i podwykonawców są traktowane jako poufne i takiej samej poufności oczekujemy od naszych dostawców i podwykonawców.

 

Dokumenty

a.  Kodeks Postępowania HOCHTIEF

b.  Kodeks Postępowania dla Partnerów Biznesowych

c.  Zasadach współpracy HOCHTIEF Polska S.A.
     z dostawcami i podwykonawcami

d.  Wymagania dotyczące BHP

e.  Wytyczne i wzory do sporządzania IBWR

f.   Lista branż

g. Klauzula Obowiazku Informacyjnego