Jeśli:
planują Państwo realizację inwestycji biurowej, mieszkaniowej, przemysłowej, magazynowej, handlowo- usługowej lub infrastrukturalnej i

poszukują partnera do kompleksowej realizacji projektu budowlanego

stawiają na jakość, optymalne rozwiązania i bezpieczeństwo

jesteśmy do Państwa dyspozycji!
HOCHTIEF Polska S.A.

Komunikat z dnia 28.02.2022 w sprawie akcjonariatu HOCHTIEF AG

W związku z wiadomościami pojawiającymi się w internecie i mediach społecznościowych informujemy, że Oleg Deripaska w roku 2008 sprzedał pakiet akcji posiadanych w HOCHTIEF AG. Z rejestrów akcji, które identyfikują większość akcjonariuszy HOCHTIEF AG wynika, iż wśród akcjonariuszy spółki obecnie nie znajduje się żaden akcjonariusz z Rosji. Ponadto informujemy, iż żaden inwestor rosyjski nie jest beneficjentem rzeczywistym HOCHTIEF Polska S.A., w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j.: Dz. U. z 2021 r., poz.1132, z późn. zm.), co potwierdzają wpisy w jawnym Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych, prowadzonym przez Ministra Finansów.

HOCHTIEF Polska rozwija swoją działalność od 25 lat

Nasze realizacje

realizacje

Polski oddział międzynarodowej organizacji rozpocznie działalność w 2019 r.

20 września na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie utworzenia polskiego oddziału buildingSMART. Organizacja ma pełnić rolę forum debaty dla środowisk, które dążą do upowszechnienia standardów BIM (Building Information Modeling) w Polsce – zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Do jej zadań należeć będzie koordynacja działań na rzecz promocji BIM, prowadzenie działań edukacyjnych i podniesienie jakości kształcenia profesjonalistów budownictwa, opracowanie systemu certyfikacji zgodnego z zasadami buildingSMART International oraz współpraca międzynarodowa przy opracowywaniu nowych standardów. Polski oddział organizacji buildingSMART ma oficjalnie podjąć działalność na początku 2019 r.

Organizatorem spotkania byli przedstawiciele Porozumienia na rzecz utworzenia buildingSMART Polska – firmy: Electra M&E Polska, Engie Technika Instalacyjna, HOCHTIEF Polska, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe oraz Warbud. Jednym z pierwszych członków polskiego oddziału buildingSMART zostaną Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które wniosą do organizacji opracowany indywidualnie standard BIM dla inwestycji energetycznych oparty o otwarte standardy komunikacji i wymiany danych.

W spotkaniu informacyjnym uczestniczyło około 200 gości z firm budowlanych, projektowych i technologicznych, a także przedstawiciele administracji centralnej, organizacji branżowych, izb zawodowych oraz uczelni wyższych. Szerokie zainteresowanie buildingSMART wskazuje na potrzebę ujęcia we wspólne ramy debaty na temat wdrażania standardów cyfrowych w budownictwie i sektorze publicznym.

buildingSMART to niezależna międzynarodowa organizacja non-profit, której celem jest tworzenie, doskonalenie i promowanie otwartych standardów wymiany informacji w sektorze budowlanym oraz certyfikowanie oprogramowania i profesjonalistów. Polski oddział buildingSMART zrzeszać będzie uczestników rynku budowlanego oraz ich partnerów biznesowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://buildingsmart.org.pl.

HOCHTIEF Polska od ponad dwóch lat konsekwentnie wdraża BIM w swojej działalności operacyjnej. Aktualnie firma wykorzystuje środowisko typu BIM m.in. w pracach projektowych związanych z realizacją Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego w Poznaniu.