Jeśli:
planują Państwo realizację inwestycji biurowej, mieszkaniowej, przemysłowej, magazynowej, handlowo- usługowej lub infrastrukturalnej i

poszukują partnera do kompleksowej realizacji projektu budowlanego

stawiają na jakość, optymalne rozwiązania i bezpieczeństwo

jesteśmy do Państwa dyspozycji!
HOCHTIEF Polska S.A.

Komunikat z dnia 28.02.2022 w sprawie akcjonariatu HOCHTIEF AG

W związku z wiadomościami pojawiającymi się w internecie i mediach społecznościowych informujemy, że Oleg Deripaska w roku 2008 sprzedał pakiet akcji posiadanych w HOCHTIEF AG. Z rejestrów akcji, które identyfikują większość akcjonariuszy HOCHTIEF AG wynika, iż wśród akcjonariuszy spółki obecnie nie znajduje się żaden akcjonariusz z Rosji. Ponadto informujemy, iż żaden inwestor rosyjski nie jest beneficjentem rzeczywistym HOCHTIEF Polska S.A., w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j.: Dz. U. z 2021 r., poz.1132, z późn. zm.), co potwierdzają wpisy w jawnym Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych, prowadzonym przez Ministra Finansów.

HOCHTIEF Polska rozwija swoją działalność od 25 lat

Nasze realizacje

realizacje

Planuje się, że inwestycja będzie gotowa za około 30 miesięcy.

HOCHTIEF Polska podpisał kontrakt na realizację II etapu budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55 w Warszawie. Jest to jedna z inwestycji realizowanych teraz przez Uniwersytet w ramach wieloletniego programu rozwoju uczelni. Z nowego budynku korzystać będą jednostki dydaktyczne Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej.  Wartość kontraktu wynosi blisko 165 mln zł brutto. Prace budowlane rozpoczną się niebawem i potrwają ok. 30 miesięcy.

W ramach zlecenia powstanie budynek naukowo-dydaktyczny z czterema kondygnacjami naziemnymi i dwiema podziemnymi. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie niespełna 28,7 tys. m kw., a użytkowa – ponad 24,7 tys. m kw. Znajdą się w nim m.in. powierzchnie dydaktyczne, biblioteczne, socjalne i gastronomiczne, a na dachu – ogród oraz miejsca spacerowe i wypoczynkowe. Nowy obiekt zostanie połączony z budynkiem etapu I (od strony Biblioteki Uniwersyteckiej) i wyposażony będzie w instalacje fotowoltaiczne. Kontrakt przewiduje również opracowanie w technologii BIM trójwymiarowego modelu budynku z uwzględnieniem zmian i poprawek dokonanych w trakcie budowy –  tzw. powykonawczego modelu BIM. Będzie on wspomagał zarządzanie obiektem w trakcie eksploatacji.  

HOCHTIEF Polska zrealizował w przeszłości m.in. budynek Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2010-2014) oraz budynek dydaktyczno-warsztatowy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (2010-2012), a obecnie prowadzi modernizację budynku dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

© pracownia Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. / Uniwersytet Warszawski