Symboliczna inauguracja prac realizowanych przez HOCHTIEF Polska

W sobotę, 19 października b.r. HOCHTIEF Polska zaprosił klientów, którzy nabyli mieszkania, oraz osoby zainteresowane zakupem mieszkań w projekcie  JK51 przy ul. Jana Kazimierza 51 w Warszawie na dzień otwarty połączony z przedstawieniem  generalnego wykonawcy. Spotkanie było okazją do symbolicznego zainaugurowania budowy oraz do bezpośrednich rozmów z  zespołem realizującym ten projekt na warszawskiej Woli, zaprojektowany przez pracownię  Bulanda Mucha Architekci.

JK 51 to kompleks dwóch budynków mieszkalnych powstający na Woli, na obszarze Odolany. Budynek, który zostanie zrealizowany w I etapie, będzie  miał od 6 do 9 kondygnacji nadziemnych i pomieści 163 mieszkania o łącznej powierzchni 7 970 m kw. oraz 4 lokale usługowe. Obiekt oferuje głównie bardzo poszukiwane małe  mieszkania ( jedno-, dwu- i trzypokojowe) o wielkości od ok. 32 do 77 m kw. Mieszkania mają balkony lub loggie. Właściciele części mieszkań na górnych piętrach będą mogli skorzystać z obszernych tarasów na dachu, natomiast część mieszkań na parterze będzie miała dostęp do własnego ogródka. W kondygnacji podziemnej przewidziano parking dla lokatorów. Dużym atutem inwestycji JK 51 jest jej lokalizacja ok. 4,5 km od ścisłego Centrum Warszawy, 3 km od Dworca Zachodniego, w bliskiej odległości od przystanków autobusowych i linii tramwajowych biegnących wzdłuż ul. Wolskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Lokalizacja JK 51 zapewnia również łatwy dostęp do sklepów (CH Fort Wola), placówek medycznych, szkół, przedszkoli i terenów zielonych.  Zespół mieszkaniowy JK51 poszerzy nową zabudowę miejską, powstałą w miejscu dawnych fabryk zlokalizowanych przy ulicy Jana Kazimierza.

- Przesypując symbolicznie pryzmę gruntu, rozpoczęliśmy oficjalnie budowę zespołu mieszkaniowego JK51, który jest 62. projektem mieszkaniowym
w portfolio HOCHTIEF Polska  od początku naszej 17-letniej działalności na rynku. Poza symboliczną inauguracją budowy chcemy przedstawić nasz  zespół odpowiedzialny za realizację budowy, opowiedzieć o programie i dalszych postępach budowy oraz skonfrontować nasze wyobrażenia i plany
z rzeczywistym obrazem placu budowy. Zależy nam na nawiązaniu bezpośrednich relacji z klientami, utwierdzenia przyszłych mieszkańców w przekonaniu, że realizację planu własnego M powierzyli we właściwe ręce oraz na przekonaniu tych osób, które jeszcze wahają się z zakupem mieszkania w naszej inwestycji. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu. Od tego czasu wykonaliśmy znaczną część robót ziemnych i fundamentowych. Korzystając z dobrej pogody, kierownik budowy chce przed zimą maksymalnie zaawansować roboty konstrukcyjne podziemnej części budynku. Zakończenie budowy I etapu zaplanowaliśmy przed końcem I kwartału 2015 roku - powiedział Witold Czajka, Dyrektor Zespołu Kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie. 

 

Od dnia 1 stycznia 2020 r. siedziba spółki HOCHTIEF Polska oraz jej Oddziału w Warszawie znajdują się pod adresem:

ul. Żwirki i Wigury 14
02-092 Warszawa
Tel.: +48 22 364 51 00
Fax: +48 22 364 51 10

Od tego dnia właściwym adresem Oddziału w Poznaniu jest:

ul. Pastelowa 6
60-198 Poznań
Tel.: +48  61 859 22 00
Fax: +48  22 364 51 10

Adres Oddziału w Krakowie nie uległ zmianie.