Obiekt gotowy we wrześniu 2016 roku

Zakończyła się realizacja stanu surowego obiektu biurowego z częścią usługową Lobos w Krakowie Czyżyny. Tradycyjna wiecha symbolizująca ten etap prac budowlanych została zawieszona na budynku 18 marca br. Inwestorem projektu jest Lobos Nieruchomości S.C.

Budowa obiektu o łącznej powierzchni całkowitej 8 007 m kw. rozpoczęła się w lipcu 2015 roku i potrwa do września 2016 roku. W ramach realizacji inwestycji powstaje czterokondygnacyjny budynek biurowy z jedną kondygnacją podziemną, w której obok garaży z 40 miejscami postojowymi znajdą się również m.in. magazyny, pomieszczenia do składowania odpadów komunalnych oraz pomieszczenia techniczne. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji wg standardów LEED. Realizacja zlecenia obejmuje też zagospodarowanie terenu, w tym terenów zielonych na powierzchni ponad 950 m kw., wykonanie infrastruktury technicznej, m.in. parkingu z 52 miejscami postojowymi, dróg wewnętrznych, chodników oraz przebudowę istniejących zjazdów drogowych.

– Zakończyliśmy stan surowy otwarty budynku i stacji Trafo. Obecnie trwają prace przy realizacji m.in. elewacji, robót wykończeniowych w budynku wraz z instalacjami oraz prac zewnętrznych przy drogach i przyłączach instalacyjnych. Do realizacji pozostało wykonanie dróg i parkingów, zieleni i prac wykończeniowych wewnętrznych – podsumował realizację prac Adam Głogowski, kierownik budowy w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.